Grafika promująca imprezę

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Grafika przycisku

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 

Patroni Memoriału

Logotyp Polskiego Związku Pływackiego
Herb Województwa Świętokrzyskiego
 
Herb Powiatu Ostrowieckiego
Herb Ostrowca Świętokrzyskiego
 
Grafika promująca imprezę
Featured

Zapraszamy na 1. Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka

W dniach 24 – 25 czerwca 2023 na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Ogólnopolskie Zawody Pływackie zatytułowane „Memoriał Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka”. Impreza poświęcona jest dwóm byłym sportowcom i działaczom sportowym, nierozerwalnie związanym z Ostrowcem Świętokrzyskim. Swoimi wynikami sportowymi oraz działalnością trenerską i organizacyjną przez wiele lat wpływali na rozwój krajowego i ostrowieckiego sportu.

 

Ich życie i działalność muszą być wspominane przez środowisko sportowe, a w szczególności przez sportowców, działaczy i kibiców ostrowieckiego sportu i dlatego w tym właśnie środowisku powstał pomysł organizacji cyklicznej imprezy sportowej, podczas której pływacy z całej Polski będą mogli rywalizować na Pływalni Rawszczyzna - obiekcie związanym z ich osobami.

 

Impreza objęta została patronatem Polskiego Związku Pływackiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Ostrowieckiego i Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, a jej ambasadorami zgodzili się zostać Pani Otylia Jędrzejczak, Panowie Kazimierz Woźnicki, Arkadiusz Skrzypaszek i Marcin Maliński.

 

Zawody rozgrywane będą na 50-metrowym basenie, a udział będą mogli w nich wziąć zawodnicy w wieku 14 lat i starsi. Zawody będą doskonałą okazją do ostatnich sprawdzianów przed Letnimi Mistrzostwami Polski i poprawy rankingów. Dla najlepszych przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe.

 

Podczas zawodów, na które składać się będą trzy bloki startowe, rozegrane zostaną m.in. konkurencje memoriałowe poświęcone Zbigniewowi Paceltowi (400m stylem zmiennym) i Janowi Wiederkowi (200m stylem motylkowym) oraz konkurencja 200m „chocolate box” - wyścigi stylem zmiennym w innej kolejności. Do rywalizacji „chocolate box” zaproszonych zostanie trójka najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek i zawodników w konkurencji 400m stylem zmiennym. W ramach tej konkurencji uczestnicy pokonają dystans 200m stylem zmiennym, lecz kolejność stylów na poszczególnych 50-metrowych odcinkach będzie inna, niż w stylu zmiennym. Przed startem uczestnicy wylosują tor i przypisaną temu torowi kolejność stylów pływackich na poszczególnych długościach basenu.

 

Organizatorzy, Patroni, Sponsorzy Memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka – Ogólnopolskich Zawodów Pływackich są przekonani, że uczestnicy imprezy ustanawiać będą nowe rekordy życiowe, a pamięć o Zbigniewie Pacelcie i Janie Wederku będzie kultywowana.