• 01.jpg
 • 02.jpg
 • 03.jpg
 • 04.jpg
 • 05.jpg
 • 06.jpg
 • 07.jpg
 • 08.jpg
 • 09.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg
 • 21.jpg
 • 22.jpg
 • 23.jpg
 • 24.jpg
 • 25.jpg
 • 26.jpg
Infografika promująca zajęcia.
Featured

Ferie Zimowe 2024 z MOSiRem

Ferie zimowe 2024 rozpoczęły się 15 stycznia, ale uczniowie i uczennice z województwa świętokrzyskiego, wspólnie ze swoimi rówieśnikami z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i wielkopolskiego, z przerwy od szkolnych obowiązków skorzystają w tym roku jako ostatni, przystępując do nich w terminie od 12 do 25 lutego. Na niektórych obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim specjalna oferta feryjna obowiązywać będzie już od soboty 10 lutego.

 

Dla osób, które nie wyjadą na zorganizowany wypoczynek, ale zdecydują się spędzić ferie w Ostrowcu Świętokrzyskim, MOSiR tradycyjnie przygotował różne propozycje na spędzenie tego czasu w sposób aktywny. Udział w niektórych z tych propozycji będzie całkowicie bezpłatny, z innych będzie można skorzystać w specjalnej promocyjnej cenie, a przy okazaniu Ostrowieckiej Karty Mieszkańca (tzw. OstraKarta) promocyjne ceny będzie można jeszcze bardziej pomniejszać.

 

Pływalnia Rawszczyzna

 

 

Promocja „Ferie na Rawszczyźnie” obowiązuje w dniach 10-25.02.2024r. i dotyczy m.in. biletów wstępu na pływalnię - ulgowych i grupowych. Do skorzystania z feryjnego biletu ulgowego uprawnione są dzieci od 3 roku życia, uczniowie szkół podstawowych i średnich (po okazaniu legitymacji szkolnej). Dodatkowe zniżki przy biletach indywidualnych jednogodzinnych przysługują dzieciom i młodzieży posiadającym Ostrowiecką Kartę Mieszkańca, tzw. OstrąKartą (po jej okazaniu). Bilety grupowe jednogodzinne przeznaczone są dla zorganizowanych grup szkolnych o liczebności minimum 10 osób (na każde 15 osób 1 opiekun wchodzi gratis).
Bilet jednogodzinny ulgowy dla dzieci i młodzieży kosztować będzie 12zł, a z OstrąKartą 10,80zł. Bilet grupowy jednogodzinny to koszt 12zł od osoby (przy biletach grupowych OstraKarta nie ma zastosowania).
Promocyjne ceny wejściówek obowiązują w godzinach od 6.00 do 16.00.

W dniach od 12 do 23 lutego na Pływalni Rawszczyzna rozłożony zostanie Wodny Tor Przeszkód Aquaglide, dla klientów pływalni udostępniony bez dodatkowych opłat. Wodny tor przeszkód Aquaglide złożony będzie z sześciu modułów - równoważni I-Beamt, przeszkody Sierra i zjeżdżalni Freefall 6, połączonymi trzema platformami SwimStep. Wszystkie pneumatyczne moduły wodnego toru przeszkód posiadają certyfikat zgodności z europejską normą bezpieczeństwa EN15649 i/lub ISO25649, wydany przez niezależną, holenderską instytucję badawczą Vincotte.

 

Kursy nauki / doskonalenia pływania

 

W okresie ferii zimowych tradycyjnie na Pływalni Rawszczyzna odbędą się też kursy nauki / doskonalenia pływania skierowane do dzieci z „zerówek”, uczniów szkół podstawowych i średnich. Uczestnicy pokrywają wyłącznie koszt kursu, są zwolnieni z zakupu biletu wstępu na pływalnię. W zależności od zainteresowania utworzona zostanie odpowiednia liczba grup o liczebności do 10 osób - w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach pływackich. Zajęcia odbywać się będą 5 razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w stałych godzinach wyznaczonych przez organizatora w wymiarze 45 minut w wodzie + 15 minut na przebranie się, wysuszenie itp.

Terminy kursów: 12-16 lutego (I turnus – 5 jednostek treningowych) i 19-23 lutego (II turnus – 5 jednostek treningowych).

Koszt karnetu na jeden turnus kursu (5 jednostek treningowych) to 100zł, a z OstrąKartą – 80zł. Za karnet można zapłacić kartą abonamentową Pływalni Rawszczyzna, kartą płatniczą lub gotówką. Zapisy na kursy dokonywane będą w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna od poniedziałku 5 lutego, wyłącznie osobiście przez opiekuna prawnego. W momencie zapisu należy wykupić karnet na kurs. Zapisy telefoniczne i wcześniejsze rezerwacje nie będą przyjmowane.

 

Przeczytaj: Regulamin Promocji Ferie na Rawszczyźnie  Regulamin Toru Przeszkód Aquaglide

 

Miejskie Lodowisko na Rynku

 

Infografika promująca zajęcia.

 

W dniach od 10 do 25 lutego, codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00, będzie można korzystać z Miejskiego Lodowiska na Rynku w promocyjnych cenach, a z OstrąKartą jeszcze taniej! I tak, bilet normalny kosztował będzie 8zł (7zł z OstrąKartą), ulgowy 6zł (5zł z OstrąKartą), grupowy 7zł (od osoby), a dzieci do lat 7 wejdą na lodowisko za symboliczną złotówkę.

Nieodpłatnie z lodowiska można skorzystać w zorganizowanej grupie szkolnej z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski pod opieką nauczycieli – wychowawców (nie dotyczy wypożyczalni łyżew) - od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, po uprzedniej rezerwacji pisemnej dokonanej przez dyrekcję szkoły (w kasie lodowiska) lub e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) dokonanej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem (kontakt 601 696 992).

 

Hala Sportowo – Widowiskowa

 

Poznaj różne sporty (tenis stołowy, gry i zabawy, siatkówka, siłownia i inne) - zajęcia będą się odbywać codziennie od poniedziałku 12 lutego do piątku 23 lutego (bez soboty i niedzieli), w godzinach 10.00 – 12.00. Zbiórka uczestników zajęć około 15 minut przed ich rozpoczęciem w holu kasowym hali. W zajęciach uczestniczyć mogą uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Ferie z piłką ręczną – zajęcia prowadzić będą trenerzy sekcji piłki ręcznej Klubu Sportowego KSZO, codziennie od poniedziałku 12 lutego do piątku 23 lutego (bez soboty i niedzieli). W godzinach 12.00 - 13.30 odbywać się będą zajęcia dla uczniów z roczników 2006-2008, natomiast w godzinach 13.30 - 15.00 dla uczniów urodzonych w 2009 roku i młodszych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Orliki Ogrody i Chopina

 

Infografika promująca zajęcia.

W okresie ferii zimowych oba ostrowieckie Orliki (w os. Ogrody i przy ul. Chopina) czynne będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00 - 20.00 – korzystanie z obiektów oczywiście nieodpłatne.

 

Zimowy Turniej Piłki Nożnej - Orlik Ogrody

 

W pierwszym tygodniu ferii na boisku Orlik Ogrody odbędzie się tradycyjny Zimowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez MOSiR w ramach zagospodarowania wolnego czasu podczas ferii szkolnych.

Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: szkoły średnie, szkoły podstawowe (rocznik 2009-2010) oraz szkoły podstawowe (rocznik 2011 i młodsi). W przypadku zgłoszenia się zbyt małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.

Kadra drużyny może składać się maksymalnie z 10 zawodników. Drużyny grać będą w 6-osobowych składach (bramkarz + 5 zawodników w polu).
Mecze rozgrywane będą codziennie od 12 do 16 lutego (nie wcześniej niż o godzinie 13.00).

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do dnia 9 lutego 2024r. do godz. 12.00 (formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).

Organizator nie pobiera od drużyn opłat startowych. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

 

Przeczytaj: Regulamin. Pobierz formularz zgłoszenia: PDF DOC. Pobierz oświadczenie: PDF DOC.

 

 

Infografika promująca zajęcia.