Uczestnicy na leśnym odcinku trasy Biegu Głównego.

PSP 9 obroniła tytuł Najaktywniejszej Szkoły Biegu Wiosny!

Podczas Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2023 prowadzona była klasyfikacja na najaktywniejszą szkołę i najaktywniejsze przedszkole. Do rywalizacji mogły przystąpić wszystkie placówki, również niepubliczne. Miano najaktywniejszych wywalczyły Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9, a najaktywniejszym przedszkolem zostało Publiczne Przedszkole Nr 21.

Najaktywniejszą szkołą została placówka, której uczniowie wzięli udział w Ostrowieckim Biegu Wiosny, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowiła najwyższy odsetek. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie biegu przez nauczyciela punktowane było jak start 10 uczniów, a jeśli dokonał tego dyrektor – punktował jak 20 uczniów. Trzy najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody – pieniężne, jeśli organem prowadzącym jest Gmina Ostrowiec Świętokrzyski lub rzeczowe, jeśli placówka prowadzona jest przez inny organ. Najaktywniejszą Szkołą Ostrowieckiego Biegu Wiosny 2023 została, podobnie jak w 2019 roku, kiedy odbył się ostatni Bieg Wiosny, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9. Kolejne miejsca na podium wywalczyły PSP10 (najlepsza rok wcześniej) i jedyna w stawce sklasyfikowanych szkoła niepubliczna - Dwunastka. Szkoły te otrzymają odpowiednio 1500, 1200 (z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego),a Dwunastka sprzęt sportowy o wartości 1000zł.

Kolejny raz wybrano też Najaktywniejsze Przedszkole Ostrowieckiego Biegu Wiosny. Zostało nim Publiczne Przedszkole Nr 21, które stawiło się w liczbie 70 dzieciaków. W nagrodę placówka ta otrzyma sprzęt sportowy.