W dniu 7 maja 2016 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu Św. rozegrany został IV Turniej Szkół Podstawowych w Siatkówce Dziewcząt „Ostrowiecka Volleymania” na rok szkolny 2015/2016. W turnieju mogły uczestniczyć uczennice osobno z klas VI-tych ,V-tych, IV-tych i młodsze. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. oraz Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5. Zawody sędziowały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ostrowcu Świętokrzyskim.
KLASY VI
W zawodach w kategorii klas VI-tych wzięło udział 18 dziewcząt w 6 drużynach z 5 szkół podstawowych, gry toczyły się w trójkach , jedna rezerwowa . Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do półfinału awansowały po dwie drużyny z grupy . Zwycięskie zespoły zagrały o I miejsce, wicemistrzynie o III miejsce
Grupy eliminacyjne:
Grupa A: PSP4/1, PSP1/1,PSP10
Grupa B: PSP7,PSP4/2, PSP5,
Wyniki grupa A:
PSP4/1 – 10 15:10
PSP4/1 – PSP1/1 15:13
PSP1/1 – PSP10 15:17
Kolejność: 1. PSP4/1 2pkt, PSP1/1 2pkt, PSP10 2 2pkt,
Wyniki grupa B:
PSP5- PSP7 12:15
Kolejność: 1. PSP5 pkt 2, PSP7 pkt 0.
Półfinał
PSP4/1 – PSP5 15:11
PSP1/1 – PSP 7 10:15
Mecz o III miejsce
PSP5 – PSP1/1 15:13
Mecz o I miejsce
PSP4/1 – PSP7 15:7
Kolejność końcowa: 1. PSP 4/1, 2. PSP7, 3.PSP 5, 3.PSP1/ 1., 4.PSP10
Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP4/1:
Julia Gorazda, Karolina Stefańska, Natalia Kaleta, Julia Pakuła.
Opiekun: Renata Pypeć, Jacek Farys.
PSP7:
Iga Skalmierska, Małgorzata Niedźwiecka, Agnieszka Serwinowska, Wiktoria Michalska.
Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
PSP5/1:
Dominika Wąs, Daria Wątroba, Roksana Dybiec, Natalia Bzymek.
Opiekun: Janusz Ozdoba.
PSP1/1:
Oliwia Szurek, Wiktoria Wiśniewska, Małgosia Łukasik, Julia Mroczkowska.
Opiekun: Piotr Kurek.
KLASY V
W zawodach w kategorii klas V-tych wzięło udział 16 dziewcząt w 8 drużynach z 5 szkół podstawowych, gry toczyły się w dwójkach, rezerwowa. Zawody zostały rozegrane w dwóch grupach systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do półfinału awansowały po dwie drużyny z grupy . Zwycięskie zespoły zagrały o I miejsce, wicemistrzynie o III miejsce
Grupa A : PSP10, PSP7/2, PSP5/1, PSP4/1,
Grupa B: PSP7/1, PSP5/2, PSP4/2, PSP1/1
Wyniki grupy A:
PSP5/1 PSP4/1 15:7
PSP10- PSP7/2 4:15
PSP5/1 – PSP10 15:6
PSP10 – PSP4/1 12:15
PSP7/2 – PSP5/1 14:16
PSP4/1 – PSP7/2 10:15
Kolejność końcowa: 1.PSP5/1 6pkt, 2. PSP7/2 4pkt, 3. PSP4/1 2 pkt, 4. PSP10 0pkt.
Wyniki grupy B:
PSP7/1 – PSP1/1 15:6
PSP5/2 – PSP4/2 15:10
PSP1/1 – PSP4/2 15:11
PSP7/1 – PSP5/2 15:10
PSP5/2 – PSP1/1 15:5
PSP4/2 – PSP7/1 1:15
Kolejność końcowa: 1. PSP7/1 6pkt,2. PSP5/2 4pkt 3. PSP1/1 2pkt., 4.PSP4/2 0pkt.
Półfinał
PSP5/1 – PSP5/2 13:15
PSP7/2 – PSP 7/1 9:15
Mecz o III miejsce
PSP5/1 – PSP7/2 13:15
Mecz o I miejsce
PSP5/2 – PSP7/1 6:15
Kolejność końcowa: 1. PSP7/1, 2. PSP5/2, 3.PSP7/2, 4. PSP5/1
Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP 7/1
Kinga Moskalik, Dominka Bogdańska, Martyna Śliwka.
Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
PSP5/2: Oliwia Szugalska, Julia Mendyk
Opiekun: Andrzej Waniel.
PSP7/2:
Emilia Sałek, Karolina Myśliwiec, Amelia Grabowska.
Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
KLASY IV
W zawodach w kategorii klas IV-tych wzięło udział 25 dziewcząt w 25 drużynach z 6 szkół podstawowych, gry toczyły się w singlach. . Zawody zostały rozegrane w sześciu grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym do jednego wygranego seta do 15 punktów. Do finału awansowało po jednej drużynie z grupy . Mistrzynie grup zagrały o miejsca I-VI,
Grupa A : PSP3/1. PSP4/2, PSP1/5, PSP5/2
Grupa B: PSP3/2, PSP5/1, PSP1/6, PSP7/1
Grupa C:PSP3/3, PSP5/3, PSP7/1, PSP1/4
Grupa D: PSP3/4, PSP5/8, PSP5/4, PSP1/3
Grupa E: PSP3/5, PSP10, PSP1/2, PSP4/2
Grupa F: PSP3/6, PSP1/7, PSP5/5, PSP1/1
Wyniki grupy A:
PSP3/1 – PSP5/2 8:15
PSP5/2 – PSP1/5 15:1
PSP1/5 – PSP3/1 13:15
Kolejność końcowa: 1. PSP5/2 4pkt, PSP3/1 2pkt, PSP1/5 0pkt,
Wyniki grupy B:
PSP3/2 – PSP7/1 2:15
PSP5/1 – PSP1/6 15:4
PSP7/1 – PSP1/6 15:0
PSP3/2 – PSP5/1 10:15
PSP5/1 – PSP7/1 5:15
PSP1/6 – PSP3/2 11:15
Kolejność końcowa: 1. PSP 7/1 6pkt., PSP5/1 4pkt., PSP3/2 2pkt., PSP1/6 0pkt.,
Wyniki grupy C:
PSP3/3 – PSP1/4 15:11
PSP3/3 – PSP5/3 2:15
PSP5/3 – PSP1/4 15:8
Kolejność końcowa:1.PSP5/3 4pkt., 2.PSP3/3 2pkt., 3. PSP1/4 0pkt.,
Wyniki grupy D:
PSP3/4 – PSP1/3 15:10
PSP5/8 – PSP5/4 15:13
PSP1/3 – PSP5/4 10:15
PSP3/4 – PSP5/8 15:13
PSP5/8 – PSP1/3 15:8
PSP5/4 – PSP3/4 16:18
Kolejność końcowa:1. PSP3/4 6pkt., 2.PSP5/8 4pkt.,3. PSP5/4 4pkt.,4. PSP1/3 0pkt.
Wyniki grupy E:
PSP1/2 – PSP4/2 10:15
PSP3/5 – PSP10 3:15
PSP1/2 – PSP3/5 15:5
PSP3/5 – PSP4/2 7:15
PSP10 – PSP1/2 15:9
PSP4/2 – PSP10 12:15
Kolejność końcowa:1. PSP10 6pkt., 2.PSP4/2 4pkt., 3.PSP1/2 2pkt., 4.PSP3/5 0pkt.,
Wyniki grupy F:
PSP1/7 – PSP5/5 2:15
PSP1/1 – PSP1/7 15:10
PSP1/7 – PSP3/6 15:17
PSP5/5 – PSP1/1 15:7
PSP3/6 – PSP5/5 2:15
PSP1/1 – PSP3/6 12:15
Kolejność końcowa: 1.PSP5/5 6pkt, 2. PSP3/6 4pkt, 3. PSP1/1 2 pkt, 4. PSP1/7 2pkt.
Mecze o miejsca I-V
PSP5/2 – PSP5/5 13:15
PSP7/1 – PSP10 15:5
PSP5/3 – PSP3/4 15:8
PSP5/5 – PSP3/4 15:3
PSP10 – PSP5/3 11:15
PSP5/2 – PSP7/1 13:15
PSP7/1 – PSP5/5 15:11
PSP5/3 – PSP5/2 15:11
PSP3/4 – PSP10 7:15
PSP5/5 – PSP10 15:6
PSP5/2 – PSP3/4 15:4
PSP7/1 – PSP5/3 17:16
PSP5/3 – PSP5/5 15:10
PSP3/4 – PSP7/1 8:15
PSP10 – PSP5/2 15:9
Kolejność końcowa:
1. Ola Wiaczek PSP7/1
2. Alicja Woś PSP5/3
3. Maja Siemińska PSP5/5
4. Nina Jeżewska PSP10
5. Natalia Zaręba PSP5/2
6. Ola Gospodarczyk PSP3/4
Wszystkie zawodniczki biorące udział w rozgrywkach zostały nagrodzone słodyczami, a drużyny I-IV otrzymały pamiątkowe dyplomy.