W dniach 20-21.11.2013 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Ostrowca Św. Szkół Podstawowych w Badmintonie Chłopców na rok szkolny 2013/2014. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. W zawodach wzięło udział 31 chłopców w 14 drużynach z 8 szkół podstawowych.
Skład grup eliminacyjnych
Grupa A: PSP 1/1, PSP 3/2, PSP 14, PSP 11/1
Grupa B: PSP 4/1, PSP 9/2, PSP 10/2
Grupa C: PSP 7/1, PSP 3/1, PSP 9/1, PSP 11/2
Grupa D: PSP 7/2, PSP 10/1, PSP 4/2
W eliminacjach grupowych system rozgrywek - każdy z każdym
Grupa A:
PSP 1/1 – PSP 11/1 3:0
PSP 3/2 – PSP 14 3:0
PSP 11/1 – PSP 14 3:0
PSP 1/1 – PSP 3/2 3:0
PSP 3/2 – PSP 11/1 3:0
PSP 14 – PSP 1/1 0:3
Grupa B:
PSP 9/2 – PSP 10/2 3:0
PSP 4/1 – PSP 9/2 2:3
PSP 10/2 – PSP 4/1 1:3
Grupa C:
PSP 7/1 – PSP 11/2 3:0
PSP 3/1 – PSP 9/1 3:2
PSP 11/2 – PSP 9/1 1:3
PSP 7/1 – PSP 3/1 3:0
PSP 3/1 – PSP 11/2 3:1
PSP 9/1 – PSP 7/1 0:3
Grupa D:
PSP 10/1 – PSP 4/2 0:3
PSP 7/2 – PSP 10/1 3:0
PSP 4/2 – PSP 7/2 0:3
Do finału awansowały po dwie drużyny z grupy A i C oraz po jednej drużynie z grupy B i D.
W finale system rozgrywek – każdy z każdym z zaliczeniem meczu grupowego.
FINAŁ
PSP 1/1 – PSP 7/2 3:0
PSP 3/2 – PSP 3/1 2:3
PSP 9/2 – PSP 7/1 0:3
PSP 7/2 – PSP 7/1 1:3
PSP 3/1 – PSP 9/2 3:1
PSP 1/1 – PSP 3/2 3:0
PSP 3/2 - PSP 7/2 2:3
PSP 9/2 – PSP 1/1 0:3
PSP 7/1 – PSP 3/3 3:0
PSP 7/2 - PSP 3/1 3:1
PSP 1/1 - PSP 7/1 0:3
PSP3/2 – PSP 9/2 3:0
PSP 9/2 – PSP 7/2 0:3
PSP 7/1 - PSP 3/2 3:0
PSP 3/1 - PSP 1/1 0:3
Kolejność końcowa
1. PSP 7/1 10 15:1
2. PSP 1/1 8 12:3
3. PSP 7/2 6 10:9
4. PSP 3/1 4 7:12
5. PSP 3/2 2 7:12
6. PSP 9/2 0 1:15
Składy trzech najlepszych drużyn:
PSP 7/1: Rogoziński Krzysztof, Kosiorowski Krystian
Opiekunowie: Wojciech Lis, Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik.
PSP 1/1: Trojanowski Jakub, Gwałt Paweł.
Opiekun: Kurek Piotr.
PSP 7/2: Miechowicz Tomasz, Orczyk Wiktor.
Opiekunowie: Wojciech Lis, Małgorzata Zięba, Marcin Bartnik.
Sędziami zawodów byli Piotr Kurek, Jacek Farys, Marcin Bartnik i Wojciech Lis.
Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zespoły (miejsca I-III) otrzymały puchary i okolicznościowe medale, oraz zestawy do badmintona i drobne upominki.