w Wieloboju łyżwiarskim dziewcząt i chłopców
Po dłuższej przerwie do kalendarza szkolnych imprez sportowych w Ostrowcu Św. wróciły zawody łyżwiarskie. 10 lutego 2010 r. na Miejskim Lodowisku Syntetycznym przy Pływalni Rawszczyzna rozegrane zostały Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Wieloboju Łyżwiarskim.
Dziewczęta rywalizowały w „Błękitnej sztafecie”, na którą składały się trzy konkurencje: jazda przodem, jazda slalomem i jazda po ósemce. Chłopcy natomiast zmagali się w „Złotym krążku”, na który złożyły się dwie konkurencje: jazda przodem z kijem hokejowym i jazda slalomem z kijem hokejowym.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a zawody sędziowali Sławomir Góra i Andrzej Jeruzal. W zawodach udział wzięło 76 uczniów z 5 szkół podstawowych (w tym 35 dziewcząt i 41 chłopców).
Wyniki zawodów (uzyskane czasy) i składy trzech najlepszych sztafet
Błękitna sztafeta
PSP 14/1, czas 209 sekund
PSP 1/1, czas 214 sekund
PSP 1/2, czas 243 seundy
PSP 14/2, czas 259 sekund
PSP 5, czas 292 sekundy
PSP 7, czas 335 sekund
PSP 14/1:
Oliwia Stachurska, Daria Duda, Ilona Górczyńska, Martyna Gaik, Sandra Wosiek.
Opiekunowie: Andrzej Jeruzal, Sławomir Góra.
PSP 1/1:
Natalia Kępińska, Marika Zawadzka, Karolina Gołębiowska, Aleksandra Kopała, Karolina Żaczkiewicz, Agnieszka Nowakowska.
Opiekunki: Justyna Pucułek, Iwona Błaszkiewicz.
PSP 1/2:
Weronika Zając, Daria Salwerowicz, Emilia Skrok, Małgorzata Kowalczyk, Kinga Zacharska, Natalia Szwagierczak.
Opiekunki: Justyna Pucułek, Iwona Błaszkiewicz.
Złoty krążek
PSP 14/1, czas 126 sekund
PSP 4, czas 127 sekund
PSP 14/2, czas 134 seundy
PSP 7, czas 137 sekund
PSP 1/1, czas 139 sekundy
PSP 5, czas 141 sekund
PSP 1/2, czas 148 sekund
PSP 14/1:
Kacper Kruciński, Maciej Jabłoński, Adam Czelej, Kamil Stępień, Krystian Kasprzycki, Piotr Goworek.
Opiekunowie: Sławomir Góra, Andrzej Jeruzal.
PSP 4:
Patryk Żak, Paweł Stefański, Oskar Bąk, Mateusz Mazurkiewicz, Marcin Kotkowski, Karol Kloczkowski.
Opiekun: Jacek Farys.
PSP 14/2:
Daniel Baran, Eryk Żeleszczyk, Adrian Gilowski, Karol Kieloch, Michał Żuchowski, Cezary Wójtowicz.
Opiekunowie: Andrzej Jeruzal, Sławomir Góra.
Zespoły sztafetowe, które zdobyły pierwsze trzy miejsca otrzymały okolicznościowe puchary, medale i dyplomy.
Punkty zdobyte przez szkoły
Dziewczęta Chłopcy PSP 1 31 19 PSP 3 - - PSP 4 - 17 PSP 5 11 9 PSP 7 9 12 PSP 8 - - PSP 9 - - PSP 10 - - PSP 11 - - PSP 12 - - PSP 14 32 34