Patryk Stefański na mecie swojego wyścigu

Po Mistrzostwach Polski 15-latków

Przez trzy dni, od 14 do 16 grudnia, Pływalnia Rawszczyzna była areną rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15-latków. W imprezie wzięło udział 469 zawodników ze 124 klubów z całego kraju.

Najlepszymi zawodnikami tej imprezy zostali Marta Klimek i Michał Daszkiewicz (oboje Unia Oświęcim). Swojego bohatera mieli również gospodarze. Dwa razy na podium stanął Patryk Stefański, który w piątek był drugi na 50m dowolnym (23.60), w sobotę trzeci na 200m zmiennym (2:07.19), a w niedzielę otarł się o podium w rywalizacji 100m dowolnym (52.13), zajmując najbardziej nielubiane wśród sportowców 4. miejsce.

Na Rawszczyźnie padło cztery nowe rekordy kraju w kategorii juniorów 15-letnich. Najlepszymi wynikami w historii mogą pochwalić się sztafety UKP Polonia Warszawa 4x100m dowolnym (3:52.13) i 4x200m dowolnym (8:27.18). Indywidualnie na listę rekordzistów wpisali się Paweł Uryniuk (100m zmiennym, 56.63) i Jan Zubik (200m motylkowym, 2:00.17).

Najwyżej punktowany wynik mistrzostw wśród chłopców uzyskał Michał Daszkiewicz (1500m stylem dowolnym), który wyprzedził Konrada Zielińskiego (UKS 190 Łódź) i Pawła Uryniuka (G-8 Bielany Warszawa). Wśród dziewcząt najlepszymi zawodniczkami zostały Mata Klimek, przed Martyną Jabłońską (MKS Piaseczno) i Aleksandrą Knop (UKS 190 Łódź).

W klasyfikacji medalowej triumfowali zawodnicy G-8 Bielany Warszawa z łączną sumą 14 krążków (8 złotych). Największą liczbą medali pochwalić się mogą reprezentanci Polonii Warszawa, którzy zajęli drugą lokatę w rankingu (19 medali, ale tylko 5 złotych), a na trzeciej pozycji znalazła się ekipa Unii Oświęcim (8 medali, w tym 4 złote). KSZO Ostrowiec Św. z dwoma medalami zajął 19. miejsce.

Zobacz zdjęcia: 1. dzień | 2. dzień | 3. dzień